Z życia internatu


Dzień Chłopaka w internacie

opublikowane: 1 paź 2020, 07:47 przez Małgorzata Lewicka-Kyc   [ zaktualizowane 11 paź 2020, 10:08 przez Olga Filipek ]

W dniu 30.09.2020 w Internacie IV LO zorganizowane zostały obchody Dnia Chłopaka. Inicjatorkami przedsięwzięcia były: Zosia Rutkowska, Sylwia Gramatyka i Łucja Barnik.


Dziewczęta odwiedziły chłopaków w pokojach składając im, w imieniu swoim i koleżanek, serdeczne życzenia
z okazji ich święta.
 

Chłopcy otrzymali słodkie upominki.
Nakręć się na pomaganie

opublikowane: 21 kwi 2020, 06:22 przez Małgorzata Lewicka-Kyc   [ zaktualizowane 18 maj 2020, 04:31 przez Olga Filipek ]


Pomoc dla Felineusa to nie jedyna akcja charytatywna świadcząca o dobrych sercach naszych wychowanków.  
Na początku marca, z inicjatywy wychowawczyni Małgorzaty Lewickiej-Kyc ruszyła akcja „Nakrętka” na rzecz podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Młodzież ochoczo odpowiedziała na ten apel i do pojemnika szybko zaczęły trafiać różnego typu plastikowe nakrętki, zakrętki, korki, wieczka i pokrywki.


Akcja „Nakrętka” jest bardzo popularna. Zebrany towar sprzedawany jest firmie recyklingowej, która zakrętki przerabia na surowiec wtórny. Pozyskane w ten sposób pieniądze przeznaczane są na leczenie lub sprzęt specjalistyczny dla podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.


Dziękujemy wychowankom naszego Internatu za dotychczasowe zaangażowanie
i zachęcamy by, póki co, kontynuować akcję w swoich domach.
Pomoc dla Fundacji Felineus

opublikowane: 21 kwi 2020, 06:18 przez Małgorzata Lewicka-Kyc   [ zaktualizowane 22 kwi 2020, 02:08 przez Olga Filipek ]Z inicjatywy Kierownika Internatu IV Liceum Ogólnokształcącego nauczyciele i wychowankowie zorganizowali zbiórkę karmy dla podopiecznych Fundacji Felineus. Karma dla kociaków trafiła do domu tymczasowego pani Krysi. 
Celem Fundacji Felineus jest pomoc i opieka nad bezdomnymi zwierzętami, szerzenie idei ochrony praw zwierząt oraz edukacja w tym zakresie. 

Tłusty Czwartek

opublikowane: 28 lut 2020, 03:03 przez Małgorzata Lewicka-Kyc   [ zaktualizowane 28 lut 2020, 06:03 przez Olga Filipek ]

20 lutego, zgodnie z powiedzeniem: „WSZELKIE DIETY DZIŚ NA BOKU, TŁUSTY CZWARTEK JEST RAZ W ROKU!” w Internacie IV Liceum Ogólnokształcącego można było skosztować pączków i faworków. Smakołyki pojawiły się za sprawą Pani Kierownik i Kadry Internatu, która postanowiła sprawić swoim podopiecznym słodką niespodziankę.


W tym dniu nikt nie liczył kalorii.

 

„Zazieleniamy Internat”

opublikowane: 27 lut 2020, 02:24 przez Małgorzata Lewicka-Kyc   [ zaktualizowane 28 lut 2020, 00:38 przez Olga Filipek ]

Pod takim hasłem w Internacie IV Liceum Ogólnokształcącego została zorganizowana akcja sadzenia kwiatów doniczkowych, które będą zdobiły pokoje wychowanków.
Inicjatywa miała na celu zachęcenie młodzieży do troski o estetykę wnętrz, ale przede wszystkim stworzenia im dobrego klimatu ze względu na zdolności do oczyszczania powietrza przez niektóre rośliny. Właściwości takie posiada m.in. skrzydłokwiat, który neutralizuje toksyczne substancje wydzielane przez sprzęt elektroniczny, meble, wykładziny oraz plastikowe obudowy innych sprzętów domowych.

Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży. Każdy pokój zaadoptował swoją roślinkę.

Walentynki w Internacie

opublikowane: 27 lut 2020, 02:06 przez Małgorzata Lewicka-Kyc   [ zaktualizowane 27 lut 2020, 02:42 przez Olga Filipek ]

W Dniu Zakochanych młodzież mieszkająca w Internacie świętowała Walentynki.
Na kilkanaście dni przed 14 lutego z inicjatywy Huberta Drapały, przewodniczącego Młodzieżowej Rady Internatu uruchomiona została tzw. „poczta walentynkowa”. Do umieszczonego na szkolnym korytarzu ogromnego serca można było wrzucać listy, pozdrowienia, kartki z życzeniami. W Dniu Zakochanych specjalny wysłannik wręczył je adresatom.

Pomysł zainicjowany przez MRI okazał się strzałem w dziesiątkę sprawiając młodzieży wiele radości.

Pokój cichej nauki

opublikowane: 20 lut 2020, 02:26 przez Olga Filipek   [ zaktualizowane 27 lut 2020, 02:42 ]

Nasz azyl spokojnej nauki

Dzięki uprzejmości Dyrekcji szkoły, Biblioteki szkolnej oraz Pani Kierownik internatu nasz pokój cichej nauki pozyskał książki, lektury, czasopisma, albumy. Pokój cichej nauki służy naszym wychowankom do przygotowywania się do zajęć lekcyjnych w ciszy i spokoju, pogłębiania wiedzy, jak również wzajemnej pomocy koleżeńskiej w trudach pokonywania zadań domowych. 

Jeśli mielibyście ochotę wzbogacić póki co, skromne zbiory, zapraszamy do współpracy.

„Jeśli chcesz się żywić zdrowo jadaj zawsze kolorowo!”

opublikowane: 26 lis 2019, 08:00 przez Olga Filipek   [ zaktualizowane 22 kwi 2020, 02:19 ]


Pod takim hasłem, w dniu 21 listopada w Internacie IV Liceum Ogólnokształcącego odbyło się spotkanie z panią Pauliną Górską, psychodietetykiem, właścicielką Centrum Dietetycznego NutriPoint w Rzeszowie.


Celem spotkania zorganizowanego z inicjatywy wychowawczyń Małgorzaty Lewickiej-Kyc i Ewy Obacz była promocja zasad racjonalnego odżywiania się i stosowania ich w życiu codziennym. Pani dietetyk zwróciła uwagę na rolę śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Podkreśliła też znaczenie aktywności ruchowej w życiu każdego człowieka. Spotkaniu nadano charakter pogadanki, więc uczestnicząca w nim młodzież miała możliwość zadawania pytań, na które uzyskała fachową odpowiedź.


Podsumowując spotkanie pani Paulina Górska zachęciła wychowanków internatu do sięgania po zdrowe, ekologiczne produkty i unikania żywności przetworzonej, a także korzystania z różnych form aktywności ruchowej.

 

Autorką zdjęć jest Agata Bykowska, doradca żywieniowy Centrum Dietetycznego NutriPoint.

1-8 of 8