Aktualności

Pokój cichej nauki

opublikowane: przez Olga Filipek   [ zaktualizowane ]

Nasz azyl spokojnej nauki

Dzięki uprzejmości Dyrekcji szkoły, Biblioteki szkolnej oraz Pani Kierownik internatu nasz pokój cichej nauki pozyskał książki, lektury, czasopisma, albumy. Pokój cichej nauki służy naszym wychowankom do przygotowywania się do zajęć lekcyjnych w ciszy i spokoju, pogłębiania wiedzy, jak również wzajemnej pomocy koleżeńskiej w trudach pokonywania zadań domowych. 

Jeśli mielibyście ochotę wzbogacić póki co, skromne zbiory, zapraszamy do współpracy.

„Jeśli chcesz się żywić zdrowo jadaj zawsze kolorowo!”

opublikowane: 26 lis 2019, 08:00 przez Olga Filipek   [ zaktualizowane 27 lis 2019, 03:47 ]

Pod takim hasłem, w dniu 21 listopada w Internacie IV Liceum Ogólnokształcącego odbyło się spotkanie z panią Pauliną Górską, psychodietetykiem, właścicielką Centrum Dietetycznego NutriPoint w Rzeszowie.

Celem spotkania zorganizowanego z inicjatywy wychowawczyń Małgorzaty Lewickiej-Kyc
i Ewy Obacz była promocja zasad racjonalnego odżywiania się i stosowania ich w życiu codziennym. Pani dietetyk zwróciła uwagę na rolę śniadania jako najważniejszego posiłku
w ciągu dnia. Podkreśliła też znaczenie aktywności ruchowej w życiu każdego człowieka. Spotkaniu nadano charakter pogadanki, więc uczestnicząca w nim młodzież miała możliwość zadawania pytań, na które uzyskała fachową odpowiedź. 

Podsumowując spotkanie pani Paulina Górska zachęciła wychowanków internatu do sięgania po zdrowe, ekologiczne produkty i unikania żywności przetworzonej, a także korzystania z różnych form aktywności ruchowej.
Autorką zdjęć jest Agata Bykowska, doradca żywieniowy Centrum Dietetycznego NutriPoint.

1-2 of 2